tematy prac magisterskich Autyzm

Poezja. Samotność. Pryzmat. Ja. czyli moje wiersze.

Temat: Sawantyzm a zdolności językowe
Mam takie pytanie-czy znany jest może ktoś ze studentów Instytutu, kto zajmował się w swojej pracy magisterskiej zespołem Sawanta? Opanowanie języka przez ludzi z porażeniem mózgowym, badanie fenomenu sawantów, wpływ muzyki na niesamowite zdolności upośledzonych? Czy takim zagadnieniem już sie zajmowano? Wiem, że dzieci autystyczne były i nadal są tematem prac, ale chodziło mi konkretnie o sawantyzm. Pozdrawiam
Źródło: forumij.org.pl/viewtopic.php?t=1007Temat: Poszukuję grup wsparcia dla opiekunów osób z autyzmem - Krak
Witam serdecznie,

jestem studentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako studentka V roku prowadzę badania w ramach przygotowywanej pracy magisterskiej.

Problematyka pracy dotyczy pozytywnego wpływu, jaki uczestnictwo w grupie wsparcia, wywiera na zdrowie psychofizyczne najbliższych opiekunów osób z autyzmem. Dodatkowo pragnę w swojej pracy przeanalizować jak duże znaczenie ma owo w procesie pozytywnych przemian, osobistej pozytywnej transformacji doświadczanej przez opiekuna.

Stąd zwracam się do Państwa z ogromna prośbą o podzielenie się informacjami na temat funkcjonujących w Krakowie i okolicy, grupach wsparcia dla opiekunów/rodziców osób z autyzmem (gdzie? kiedy? dla kogo? kto organizuje, itd?)

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie dane kontaktowe, które pozwolą mi dotrzeć do grup wsparcia w Krakowie i okolicy. Równie cenne są dla mnie informacje o Ośrodkach, Fundacjach, Stowarzyszeniach itp., które pomogły Państwu w dotarciu do grup wsparcia.

Z góry dziękuję za okazaną mi pomoc,

Agata Siedliska
studentka psychologii UJ
Źródło: forum.czasdzieci.pl/viewtopic.php?t=2727